HOME PAGE / POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ

 

TRAPER 2002 (wersja 2)

Jak TRAPER z 1983 roku, TRAPER2002 jest małym, gotowym i tanim akacyjnym transceiverem. Dostępny jest również jako urządzenie do samodzielnego montażu. Jest urządzeniem nieskomplikowanym i może wykonać go każdy radioamator. Wykonać można go w ciągu kilku dni i przy bardzo małych kosztach. Do jego uruchomienia wystarczy amperomierz i częstościomierz.

DLACZEGO TRAPER i 7MHz?

1: TRAPERA lubię :)

2: Można włożyć go w kieszeń.

3: Nie wymaga instrukcji obsługi.

4: Aktualny stan elektroniki pozwolił na wykonywanie małego, taniego, stabilnego, filtrowego, czułego, odpornego na skrośną modulację transceivera KF o mocy 20W.

5: Na 7-7,1MHz w dzień przy małej mocy można realizować łączności ze stacjami krajowymi i kontynentalnymi. W nocy ze stacjami kontynentalnymi i DX-ami.

Moc transceivera uzależniona została od napięcia zasilania stopnia końcowego nadajnika. Dzięki temu przy niskim napięciu można zasilać go z baterii. Zastosowany radiator pozwala na prowadzenie łączności z mocą ciągłą 10W lub mocą 16W przy pracy CW/SSB. Przy mocy większej należy do istniejącego radiatora dołączyć większy. W tym celu zostało przewidziane odpowiednie mocowanie.

Wszelkie zapytania do autora opracowania można kierować przez e-mail sp3abg@polbox.com lub tel. 068-3266755